Zachęcamy do uczestnictwa w imprezach jeździeckich: Święcie Konia, zawodach i gonitwach św. Huberta.

Święto konia

Święto Konia to cykliczna impreza dla pasjonatów jeździectwa. Organizowane od 2002 roku przez Pałac Mierzęcin święto cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem i przyciąga gości z całej Polski. Zgromadzona publiczność może śledzić zmagania jeźdźców w skokach przez przeszkody i zawodach w ujeżdżeniu, jak również poznać wiele innych konnych dyscyplin. Dynamiczne powożenie, widowiskowe akrobacje podczas pokazów woltyżerki czy efektowne popisy kaskaderskie robią wrażenie nawet na osobach, które na co dzień nie interesują się jeździectwem. Co roku Święto Konia uświetniają znani w hippicznym środowisku eksperci i showmani. Ze swoimi pokazami wystąpiła u nas Karolina Wajda, a także francuska grupa Horseman Team, której członkowie skaczą przez przeszkody nie gorzej niż same konie. Wiele emocji wzbudza również organizowany w ostatnich latach wyścig bryczki z samochodem. Konnym atrakcjom towarzyszą zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy kulinarne Szefa Kuchni Pałacu Mierzęcin.

Parkury Treningowe

Wychodząc naprzeciw młodym adeptom jeździectwa, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zawodami, Pałac Mierzęcin organizuje „Parkury Treningowe” . Są to konkurencje w skokach przez przeszkody, których poziom i atmosfera dostosowana jest do młodych jeźdźców oraz niedoświadczonych jeszcze koni, gdzie każdy przejazd pary traktowany jest jako trening.

Zawody

Nowoczesna infrastruktura jeździecka i doskonałe warunki do przyjęcia Gości sprawiają, że Pałac Mierzęcin to bardzo dobre miejsce na organizację konnych konkursów. Odbywały się tutaj prestiżowe Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI***. W 2008 roku rangę konkursu podwyższono o klasyfikację Pucharu Świata CDI-W. Za każdym razem zawody przyciągały najlepszych jeźdźców z Polski i całego świata, dzięki czemu prezentowały wysoki poziom i niejednokrotnie były dodatkową atrakcją organizowanego w Pałacu Mierzęcin Święta Konia.

Hubertus

Okolice Pałacu Mierzęcin z malowniczymi ścieżkami Puszczy Drawskiej są wymarzonym miejscem na organizację gonitwy św. Huberta. We wrześniu 2006 roku gościł u nas Sportowy Klub Polowań Konnych z Kopenhagi, który organizuje swoje biegi co roku w innym miejscu w Europie. Hubertus zorganizowany w Mierzęcinie został oceniony bardzo dobrze. Grupa 50 jeźdźców w ciągu 7 dni rywalizowała na trudnych i urozmaiconych trasach ze specjalnie wybudowanymi przez organizatorów terenowymi przeszkodami.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij