Nasze wina

W Pałacu Mierzęcin możesz skosztować win białych, win różowych oraz win czerwonych

Wina białe

Solaris 2016

Kolejna odsłona wina z odmiany Solaris. Aromaty limonki, grapefruita i liczi dobrze współgrające z subtelną słodyczą. Orzeźwiające i lekkie wino nadające się jako aperitif oraz w połączeniu z daniami kuchni orientalnej. Serwować w temperaturze 8-10 o C.

Riesling 2016

Delikatna mineralność, harmonia nut kwasowych złamanych lekką słodyczą cukru resztkowego. Aromaty miodu i cytrusów, w ustach owocowe, orzeźwiające z długim finiszem. Sprawdza się zarówno z potrawami z ryb jak i owocami morza. Rocznik 2016 charakteryzował się dużym urodzajem. Suche i ciepłe lato sprzyjało kumulacji cukru w gronach, a co za tym idzie uzyskaliśmy owoce dobrej jakości. Owoce zebrane 08 października 2016 r. 

KERNLING 2016

Kolejna odsłona wina z tej odmiany. Ciekawy aromat zielonego jabłka i cytrusów. W ustach chrupkie, zbalansowane z owocowym finiszem. Idealne jako aperitif oraz do potraw z owoców morza. Owoce zebrane 1 października 2016 r. Od kwietnia do końca września Kernling dojrzewał w pełnym słońcu. Suche i ciepłe lato sprzyjało kumulacji cukru w gronach, a co za tym idzie uzyskaliśmy owoce dobrej jakości.  Z roku na rok zbiory zaczynamy wcześniej , a ostatnie lata są owocne i gwarantują świetną dojrzałość.   

Seyval Blanc 2013

Premierowy rocznik wina z odmiany Seyval Blanc z Winnicy Pałac Mierzęcin. Niezwykle urzekające nuty kwiatowe, przeplatane aromatami brzoskwini i wanilii. Fermentowane we francuskiej beczce dębowej. Bogata i złożona struktura wina z długim, miękkim finiszem. Doskonałe w połączeniu z delikatnymi potrawami z drobiu z dodatkiem śmietanowych sosów oraz dojrzałymi serami o mocnej, kremowej strukturze.

Wina różowe

Regent Rose 2013

Ekstraktywne wino różowe o zrównoważonej kwasowości i delikatnej słodyczy ze starannie wyselekcjonowanych owoców odmiany Regent. W nosie wyczuwalny intensywny aromat truskawek, poziomek i czereśni. Smakuje w połączeniu z serami, sałatkami i potrawami z drobiu.

Wina czerwone

Regent 2012

Wino ze szczepu Regent ma stałych zwolenników swojej charakterystycznej ostrości. Wyczuwalne nuty wiśni, pestki i czarnego pieprzu, przeplatane aromatami korzenno-dymnymi. Cechuje je delikatna struktura tanin. W ustach gładkie i aksamitne z długim owocowym finiszem. Wyśmienite w połączeniu z daniami z makaronu, serami oraz grillowanym mięsem.

Wyróżnienia:
SREBRNY MEDAL w Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal Targów ENOEXPO® 2014

Rondo 2012

Wino zachwyca swoim bogactwem aromatów leśnych owoców, czereśni oraz nut korzennych, które współgrają z delikatną mineralnością. W ustach równie owocowe z lekką nutą pikantnych przypraw. Jest to niezwykle złożone wino. Jego strukturę tworzą przede wszystkim garbniki, dobra kwasowość i pestkowy owoc, które wraz z danym poziomem alkoholu pozwoliło osiągnąć idealny balans. Doskonale komponuje się z polędwicą wołową czy dziczyzną.

Rondo 2010

Od kilku lat odmiana uważana za naszą narodową winorośl, w Winnicy Pałac Mierzęcin uprawiana od 2004 roku. Odmiana została zarejestrowana w Niemczech jako Vitis vinifera, czyli winorośl szlachetna. Od 1999 roku jest oficjalnie autoryzowana do produkcji win jakościowych. Rondo to odmiana charakteryzująca się wyrazistą, rubinową barwą o intensywnym zapachu świeżych, leśnych owoców. W smaku ma wszelkie cechy szlachetnego, wytrawnego wina. Doskonała propozycja do tradycyjnej kuchni pałacowej opartej na dziczyźnie z okolicznych lasów.

Noole Rouge

Noole rouge - Starannie wyselekcjonowane owoce odmian czerwonych przyczyniły się do powstania tego wyjątkowego kupażu, który urzeka swoją owocowością, rubinową barwą, bogactwem tanin i garbników. Nowatorskie połączenie dwóch naszych flagowych odmian, Rondo i Regent, weszło na stałe w skład win z Pałacu Mierzęcin.

Regent 2009

Naszym zdaniem jest to najlepsze wino Regent w historii Winnicy Pałacu Mierzęcin. Wino o wysublimowanym smaku i aromacie, urzeka swoją strukturą i intensywnością. Aromat domowych konfitur śliwkowo-jeżynowych, potwierdzony wyrazistym smakiem dojrzałego czerwonego owocu. Wino to idealnie komponuje się z potrawami z kaczki, jagnięciny i dań z czerwonego mięsa.

Wyróżnienia:
SREBRNY MEDAL w IV Konkursie Polskich Win o Medal Targów ENOEXPO® 2012

Wina Archiwalne

Wina białe

Noole Blanc 2013

Flagowy kupaż odmian białych Winnicy Pałac Mierzęcin. Wyraźny aromat owoców tropikalnych oraz kwiatów róży. Delikatna kwasowość została zbalansowana naturalnym cukrem resztkowym co sprawiło, że wino to nadaje się do połączeń z daniami pałacowej kuchni wellness oraz idealnie współgra z lekkimi potrawami z ryb i drobiu.

Noole Blanc 2012

Noole blanc 2012 - Bardzo dobrze odebrany przez konsumentów rocznik 2010 skłonił nas do ponownego kupażowania owoców ze starej i nowej winnicy, co zaowocowało powstaniem lekkiego, orzeźwiającego wina. Kwasowość została w nim dobrze zrównoważona ze słodyczą cukru resztkowego. Wino doskonałe zarówno jako aperitif, jak i serwowane z lekkimi potrawami z ryb oraz drobiu.

Riesling 2012

Najbardziej rozpoznawane wino białe z Winnicy Pałac Mierzęcin. Charakteryzuje się lekkością, mineralnością, wyraźną nutą kwasową złamaną lekką słodyczą cukru resztkowego. Dominują aromaty cytrusowe, nuty miodu. Idealne do pałacowych dań kuchni wellness. Riesling posiada potencjał do dłuższego leżakowania.

Riesling 2009

Riesling 2009 to pierwsze wino wyprodukowane w Winnicy Pałac Mierzęcin, które leżakowało przez rok w Piwnicy Win Pałacu Mierzęcin. Wino to było produkowane z myślą o kuchni polskiej oraz potrawach regionalnych.

Chardonnay 2010

Subtelne i delikatne wino z ciekawego siedliska położonego nad Jeziorem Mierzęcińskim. Jednoszczepowe Chardonnay o dobrej strukturze i pełnym aromacie białych owoców z lekką nutą beczkowej wanilii. Pełna dojrzałość owocu połączona z elegancką mineralnością. Żywe w ustach, doskonale komponuje się z rybami i owocami morza.

Kernling 2010

Kernling jest odmianą, która w Polsce występuje w niewielu winnicach. Pracochłonna i wymagająca w uprawie, gwarantuje obfite owocowanie oraz pełną dojrzałość aromatyczną. Wino zbliżone w swojej strukturze do Rieslinga. Przewodzące nuty białych kwiatów, świeżego zielonego jabłka oraz delikatnej mineralności tworzą bukiet intensywnego białego wina. Idealne do ryb, drobiu i białego mięsa. Wino Kernling 2010 otrzymało brązowy medal "Grand Prix – Winobranie 2011" w II Ogólnopolskim Konkursie Win odbywającym się w Zielonej Górze.

Noole 2010

Po raz pierwszy w historii naszej winnicy udało się połączyć w jednym winie owoce ze starszych oraz nowych upraw. Stworzyliśmy unikalny kupaż z kilkunastu odmiennych szczepów już w trakcie procesu fermentacji. Różnorodność aromatów, pochodzących z różnych szczepów, nadała temu winu niezapomniany smak. Młode, żywe i orzeźwiające wino jest doskonałe na ciepłe, letnie dni. Idealne do sałatek owocowych, przekąsek serowych oraz delikatnych w smaku ryb.

Pinot Gris 2010

Dojrzałość owoców tego szczepu osiągnąć można w naszym klimacie poprzez redukcję zbioru o 50% w trakcie dojrzewania. 250 litrów z hektara to koncentracja jakości, kosztem ilości. Poważne, dojrzewające wino o wyraźnych nutach świeżego jabłka, gruszy i białych kwiatów, ukształtowane w wytrawnym stylu będzie świetnym dodatkiem do dań z ryb, drobiu i owoców morza. Wino jest serwowane tylko w restauracjach Pałacu Mierzęcin.

Riesling 2010

Korzystając z doświadczenia naszych zachodnich sąsiadów zdecydowaliśmy się na uprawę Rieslinga w pałacowej winnicy. Była to dobra decyzja. To solidny, plenny, owocujący i dojrzewający co roku szczep. Winnica Pałac Mierzęcin stworzyła w tym roku klasycznego Rieslinga o wyraźnej nucie kwasowej, pozwalającej na dłuższe leżakowanie w butelce. Wino produkowane jest z myślą o kuchni polskiej oraz potrawach regionalnych. Biorąc pod uwagę kulinarną mapę regionalnych przysmaków i lokalizację Pałacu w krainie tysiąca jezior, stworzyliśmy wino, którego wybornym dopełnieniem są polskie ryby - zarówno słodkowodne, jak i morskie.

Wina różowe

Rondo Rose 2012

Rondo rose 2012 - Wino o wysublimowanym smaku i aromacie. Do jego produkcji wyselekcjonowano owoce odmiany Rondo. Ekstraktywne wino różowe o zrównoważonej kwasowości i nasyconej barwie. Subtelny aromat truskawki i białej porzeczki z lekką landrynkową słodyczą. Zbalansowany poziom cukru i kwasu czyni to wino idealnym do przekąsek, sałatek, jak również delikatnych dań głównych.

Regent Rose 2010

Wino jednoszczepowe, o wysublimowanym smaku i aromacie. To pierwsze różowe wino Winnicy Pałac Mierzęcin. Korzystając z obfitości zbiorów rocznika 2010 wyselekcjonowano owoce, których uprawa ukierunkowana była na uzyskanie dojrzałych aromatów wiśni i malin, wyrazistego koloru różanego oraz harmonii smaku. Zbalansowany poziom cukru i kwasu czyni to wino idealnym do przekąsek, sałatek, jak również delikatnych dań głównych. Wino Regent Rose zostało wyróżnione tytułem "Winiarskie drogowskazy 2011" w dwudziestej edycji prestiżowego konkursu VINOFORUM, jednej z najważniejszych i najstarszych imprez winiarskich w Europie.

Wina czerwone

Regent 2010

Rok 2010 to najlepszy pod względem winiarskim rok dla Winnicy Pałac Mierzęcin. Rocznik 2010 to trzy rodzaje wina Regent. Prezentowane Państwu wino charakteryzuje się lekkością i delikatnością. Jednoszczepowe wino z parceli położonej w starszej części Winnicy Pałac Mierzęcin. Pełne wino o rubinowej barwie z nutami czarnych porzeczek i suszonych śliwek.

Noole Rouge 2010

Noole rouge 2010 – Starannie wyselekcjonowane owoce odmian czerwonych przyczyniły się do powstania tego wyjątkowego kupażu, który urzeka swoją owocowością, rubinową barwą, bogactwem tanin i garbników. Nowatorskie połączenie dwóch naszych flagowych odmian, Rondo i Regent, wchodzi na stałe w skład win z Pałacu Mierzęcin.

Rondo 2009

Od kilku lat odmiana uważana za naszą narodową winorośl, w Winnicy Pałac Mierzęcin uprawiana od 2004 roku. Odmiana została zarejestrowana w Niemczech jako Vitis vinifera, czyli winorośl szlachetna. Od 1999 roku jest oficjalnie autoryzowana do produkcji win jakościowych. Rondo to odmiana charakteryzująca się wyrazistą, rubinową barwą o intensywnym zapachu świeżych, leśnych owoców. W smaku ma wszelkie cechy szlachetnego, wytrawnego wina. Doskonała propozycja do tradycyjnej kuchni pałacowej opartej na dziczyźnie z okolicznych lasów.

Wyróżnienia:
ZŁOTY MEDAL w IV Konkursie Polskich Win o Medal Targów ENOEXPO® 2012

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij