Konie stadniny Pałacu Mierzęcin są doskonale przygotowane zarówno do pracy z początkującymi, jak i zaawansowanymi jeźdźcami. Na najmłodszych czekają spokojne kuce różnej wielkości o bardzo łagodnym usposobieniu. Śląskie klacze to doskonałe konie do zaprzęgów - wspaniale sprawdzają się w przejażdżkach bryczką po malowniczych okolicach Hotelu Pałac Mierzęcin i pięknie prezentują się w orszaku ślubnym.

Oto krótka prezentacja podopiecznych naszej stadniny.

Suzy

Kuc szetlandzki, maść gniada, urodzona w 2012 roku, przeznaczona głównie do spacerków pod małymi dziećmi, jest uparta, bardzo spokojnie zachowuje się podczas kontaktu z ludźmi, zwłaszcza dziećmi. Ulubienica najmłodszych jeźdźców.

Petra

Klacz, rasa fryzyjska, urodzona w 2005 roku w Holandii, maść kara, przeznaczenie – siodło i bryczka. Urzeka ciemną, głęboką barwą i charakterystyczną dla tej rasy bujną grzywą i ogonem. Petra to idealny koń dla początkujących – jest spokojna i ufna. Doskonale sprawdza się podczas wypraw w teren.

TEUN

Wałach, rasa fryzyjska, maść kara, przeznaczony głównie do bryczki. Sprawia wrażenie bardzo szlachetnego, poprzez duże, błyszczące oczy, wyniosłą, umięśnioną, o łabędzim profilu szyje oraz wzniosły, sprężysty chód. Niezwykle spokojny podczas codziennej pielęgnacji.

HALMA

Klacz, rasa polski koń szlachetnej półkrwi, urodzona w 2005 roku w Stadninie Pałac Mierzęcin, maść gniada, przeznaczenie – siodło, bryczka. Halma to bardzo grzeczny koń z możliwościami skokowymi, dlatego nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych jeźdźców.

SMOOKY

Wałach, kuc szetlandzki, urodzony w 2000 roku, maść siwa, przeznaczenie – siodło. Smooky jest ulubieńcem naszych małych Gości. Uwielbia smakołyki i jest bardzo przekupny. Kuc ma bardzo dobry charakter, jest spokojny i przyjacielsko nastawiony do ludzi.

HUBA

Klacz, rasa śląska, urodzona w 2002 roku, maść gniada, przeznaczenie – siodło, bryczka. Idealny koń dla początkujących, chociaż czasami potrafi pokazać, na co ją stać. Huba jest córką Hordy, a zarazem pierwszym źrebakiem, który urodził się w Stadninie Pałac Mierzęcin. Razem z mamą tworzą zgraną parę zaprzęgową, która wozi Gości po pięknej okolicy.

OGNISTY

Wałach, rasa huculska, urodzony w 2002 roku, maść myszowata, przeznaczenie – siodło. Hucuły charakteryzują się żelaznym zdrowiem i odpornością. Są to konie wyjątkowo łagodne, dlatego ta rasa dobrze sprawdza się w hipoterapii. Ognisty jest odpowiednim koniem nie tylko do nauki jazdy dla dzieci i młodzieży, ale także dla zaawansowanych młodych jeźdźców.

ASSET

Wałach, rasa oldenburska, maść kara , przeznaczony pod siodło. Wymagający dużo uwagi, bardzo pilnie i z niezwykłą starannością wykonuje polecenia jeźdźca. Duże możliwości ujeżdżeniowe i skokowe. Jedyny koń w naszej stajni na którym można jeździć bez ogłowia, zarówno w tereny jak i na ujeżdżalni.

DEKALOG

Koń rasy śląskiej w nowym typie, wałach, urodzony w 2012 roku. Przeznaczenie siodło i bryczka.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij