Dzielimy się naszą pasją

Winnica Pałac Mierzęcin to serce majątku. Jej wpływy mocno zaakcentowane są również w pałacowej kuchni. Szeroka paleta własnych win, nagradzanych na konkursach w kraju i za granicą doskonale podkreśla smak potraw. Sztuka łączenia win i potraw oraz wykorzystywanie ich do kompozycji dań to wizytówka miejsca.  

Kuchnia i wino

Na pasjonatów wina oraz tajników procesu jego powstawania czeka bogactwo możliwości pogłębienia wiedzy oraz doświadczeń. Obok zwiedzania winnicy i możliwości degustacji win, dostępne są również liczne szkolenia i warsztaty winiarskie.

Jedną z ciekawszych form doświadczenia zalet pałacowej kuchni i lokalnych win w pięknych okolicznościach przyrody jest Lunch w winnicy. Pośród krzewów winorośli z widokiem na Jezioro Mierzęcińskie można delektować się pysznym posiłkiem oraz degustować wino z Winnicy Pałac Mierzęcin, które w miejscu jego powstania smakuje jak nigdzie indziej.

Dla tych, którzy w krótkim czasie chcą poznać istotę łączenia potraw z winem jest Wine Dinner.

Opowieści o winie, o winnicy, o tajnikach pracy sommeliera oraz wyczerpujące informacje na temat potraw i zasad prawidłowego doboru wina do posiłku sprawią, że uczestnicy tego spotkania zakończą je bogatsi o fachową wiedzę i umiejętności. 5 różnych win z Winnicy Pałac Mierzęcin oraz specjalnie skomponowane dania pozwolą doświadczyć jak ważne dla siebie nawzajem jest potrawa i wino.  

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij